Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Tia Heights Makadi Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Tia Heights Makadi Слики и Видеа

Краток опис
Хотелот зафаќа површина од 250.000 м2 и има 480 соби, 14 ресторани и многу барови (Sunsent bar, Health club bar, Le Dauphin bar…), многу објекти за одмор и рекреација. Познат е по најголемиот отворен базен во Хургада (5.400 м2).

За деца: детска секција во базен, игралиште, детски клуб (4-12 години), чување деца, креветче.
Плажа
Хотелот има многу убава плажа (должина 560м). Еден помал дел е со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а поголемиот дел е прекрасна зона за капење со постепено влегување во длабока вода. Гостите на хотелот можат да користат лежалки и чадори за сонце. Крпите се добиваат со картичката.
Facilities
Услуга за перење и пеглање, фризер, конференциска сала, продавници, аптека.
Локација
Сместен е во заливот Макади, оддалечен 25км од аеродромот и 30км од центарот на Хургада.
Концепт за исхрана
Услугата е All Inclusive - појадок, ручек и вечера (самопослужување - избор на неколку јадења, според правилата на хотелот). Хотелот има неколку ресторани, од кои во главниот ресторан „Аладин“ се служи појадок, ручек и вечера. Концептот вклучува и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај.

Се плаќа: цедено овошје, наргиле, турско кафе, коктели и увезени алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци, a’ la carte ресторани и друго вон концепт.
Спорт и рекреација
Хотелот располага со главен базен, базен со аква парк, детски базен. Во текот на зимата, главниот базен се загрева (што е променливо во зависност од временските услови и пополнетоста на капацитетот на хотелот). Сите анимации се концентрирани на плажа. Wi-Fi Интернет е бесплатен во холот на хотелот.

Се плаќа: мини голф, осветлување тениски игралишта и опрема за тенис, нуркање, спортови на вода, билјард и друго вон концепт.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Сместување
Хотелот има 480 соби и сите имаат клима уред, мини бар, фен, балкон / тераса, сателитска ТВ, сеф.

Standard Mainbuilding простории - во главната зграда, далеку од плажа, додека
Economy Room Aqua Park area- поскромни простории во делот каде што се наоѓа Аква паркот (преку пат на хотелскиот комплекс).

Се плаќа: услуга во соба, телефон, Wi Fi интернет.
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Гостите можат да ја користат теретаната бесплатно.
Се плаќа: сауна, масажи и други третмани.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.