Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Sphinx Resort And Aqua Park Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Sphinx Resort And Aqua Park Слики и Видеа

Краток опис

Sphinx Resort & Aqua Park има поглед на сопствена песочна плажа. Се наоѓа на само 5 минути возење од централната област Сакала и нуди врвни места за нуркање во Црвеното Море. Во понудата има 3 ресторани, спа центар и 3 базени. Вечерната забава и наргиле се достапни во кафулето со посебна атмосфера.

Сместен на покривот на ресортот, спа-центарот со сауна и хидромасажна када нуди поглед на море. Меѓународен тим на аниматори организира разновидни програми, како што се народни танци, настапи со музика во живо и забави со диско музика. Ресортот нуди и надзорна плажа за деца.

Гостите бесплатно го употребуваат аква паркот, кој се состои од 2 базени со топла вода, 3 тобогани за деца и 3 тобогани за возрасни. Ресортот е лоциран на 8 км од аеродромот Хургада.

Плажа
Има директен излез на приватна песочна плажа со фасцинантен корален гребен.
Facilities
На гостите на хотелот на располагање им се 3 ресторани, 3 базени, анимационен тим, детски клуб, мини дискотека, детска анимација, продавници, SPA и џакузи со панорамски поглед на Црвеното Море.
Локација
Хотел Sphinx се наоѓа на 5-минути возење од центарот на Сакала, а од аеродромот е оддалечен 6 км. 
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Дополнителни информации

Сместување
Хотелот располага со 225 соби. Секоја соба има сателитска ТВ, телефон, мини бар, клима уред, апарат за чај и кафе, сеф, фен и балкон или тераса со поглед на градина, базен или море. 
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
Пансион
Сместување на база All inclusive (се вклучено)
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.