Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Sheraton Miramar Resort El Gouna Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Sheraton Miramar Resort El Gouna Слики и Видеа

Краток опис
Сместен во центарот на Ел Гона, 20 км северно од Хургада, овој 5-ѕвезден ресорт нуди отворен базен, приватна плажа, продавница за накит, мал трговски центар и детски објекти под надзор. Sheraton Miramar El Gouna дизајниран во арапски, египетски и нубиски стил, нуди соби со пространа, затскриена тераса или балкон и прекрасен поглед на лагуната, базени и приватна плажа.
Плажа
Хотелот се наоѓа на сопствена песочна плажа составена од неколку лагуни. Еден помал дел е со корален гребен кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а поголемиот дел е зона со плитка вода. Гостите на хотелот можат без доплата да користат лежалки и чадори за сонце.
Facilities
Хотелот располага со 2 базени за возрасни со слатка вода (1 загреан базен), 3 базени за деца со слатка вода, неколку ресторани и барови, дискотека, бар на бродот Samir 2 Coconut, Grove bar, детски клуб, јога, гимнастика во вода , Wi-Fi на јавни површини.

Се плаќа: интернет клуб, фризер, терени за многу спортови, казино, голем СПА центар, чување деца по желба, менувачница, rent-a-car, diving & aqua центар, фитнес сала и теретана, сауна, масажа.
Услови за деца
Доплата од 10 € на ден за дополнително легло за дете.
Забелешки

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Локација
Се наоѓа во центарот на Ел Гона, на околу 35 км од аеродромот и центарот на Хургада.
Концепт за исхрана
Sheraton Miramar El Gouna нуди 8 ресторани и барови. Ресторанот Oriental 1001 со живописен поглед на плажа служи регионална и интернационална храна, додека ресторанот La Piscina служи италијански специјалитети. Можете да уживате во музика во живо во барот Мирамар.
Сместување
Комплексот има околу 340 соби кои се удобни и имаат поглед на море, лагуна или градина. Сите соби имаат TWC или бања, фен, клима уред, сателитска ТВ, дигитален сеф, мини бар. Семејните соби се поврзани со врата (се доплаќа).

Со доплата: телефон, интернет, услуга во соба.
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пансион
Услугата е all inclusive - појадок, бранч, закуски, ручек и вечера во главниот ресторан Мирамар (самопослужување - избор на повеќе јадења, според правилата на хотелот) со вклучени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед (11: 00- 17: 00). Гостите на хотелот за време на нивниот престој можат да ја користат услугата „Dine around“ во некој од хотелите во Ел Гона со претходна резервација.

Се плаќаат: увезени пијалоци, енергетски пијалоци, вина, свежо исцедени сокови, шампањ.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).
За хотелот:
Изграден е во живописен стил на 9 острови со прекрасно уредени градини, претставува уникатен спој на природата и модерното и е идеално место за одмор, забава, меден месец, престој со деца.

Постојат неколку плажи во лагуните. Ексклузивниот, огромен комплекс хотели во стил на ориентална населба е дизајниран од светски познатиот архитект Мајкл Грејвс.

Посебна атракција е лоби барот и рецепцијата, каде што гостите за прв пат се среќаваат со уникатниот, но и модерен стил на Мирамар.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.