Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Serenty Fun City Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Serenty Fun City Слики и Видеа

Плажа

Serenity Fun City ја дели плажата со својот сестрински хотел, Serenity Makadi Beach, ги делат и тенискиот терен, СПА центарот со салонот за убавина и салата за вежбање.


Локација
Растојанието од меѓународниот аеродром Хургада до ресортот е 36 км, околу 20 мин со автомобил. 
Дополнителни информации

Една од највпечатливите карактеристики на Fun City е Тематски парк, уникатен забавен парк во регионот наЦрвено Море:
"Аква парк" со различни базени и 26 тобогани за сите возрасти  опкружени со големи градини, "Луна Парк"со разни игри за најмалите, Дизни дизајнираше "Детски клуб", детски игралишта, соба со видео игри , 6D кино и базени сите посветени за децата...
Во Fun City ќе се сретнете со редефиниран поим за забава, секоја забавна активност тука е адаптирана да ја промени вашата идеја за класичен одмор. Во текот на денот гостите уживаат во уникатната Aqua Water Kingdom и различни анимирани шоуа; Ориентални или интернационални танцови приказни, Fun City kids club шоу, активности направени за забава на најмалите. Прекрасно и пријатно искуство на забава во комбинација со луксузен животен стил се нуди на првите чекори во Fun City и продолжува за време на престојот со сите можности и капацитети:
Ресторани, барови, 24-часовна рецепција, климатизација, градини, соби за непушачи, лифтови, склад за багаж, шопинг аркада; во прилог голем избор на велнес и спа капацитети кои ги подмладуваат гостите.


Како поддршка за поздрав живот и чиста атмосфера, сите јавни области во Fun City се строго Не-пушачки зони. Гостите може да пушат во одредената област за пушење или во нивните соби за пушење.

Сместување
Вкупно 515 соби, вклучително 110 конектирачки фамилијарни соби, сите многу пространи со удобен мебел, голем балкон или тераса, сателитска ТВ, минибар, сеф, фен, бања со туш, апарати за чај и кафе.
Пансион

All inclusive концепт

• Појадок: 07:00 - 10:00 часот
• Ручек: 12:30 - 14:30 часот
• Вечера: 18:30 - 21:30 часот
* Времето може да се промени според сезоната.

Кодекс на облекување:Во текот на денот, не е дозволено бос, костими за пливање и влажна облека, вечерниот кодекс на облекување е Smart Casual.

* Сите ресторани се адаптирани за семејства, високи столици се достапни за дечињата на барање.

Хотелот располага со 6 ресторани,1 главен и 5 a-la-carte ресторани.Во склоп на хотелот има и 4 барови,сместени во фоајето и покрај базен со поглед на аква паркот.

За хотелот:
Serenity Fun City се наоѓа на западните брегови на Црвеното Море во областа на Makadi Bay, се простира на површина од 150.000 м2; отворен во мај 2012 година.
Serenity Fun City е најдобриот избор за семејни одмори со бескрајна забава .
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.