Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Sea Star Beau Rivage Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Sea Star Beau Rivage Слики и Видеа

Краток опис
Една од скриените скапоцености на Хургада, сместена во срцето на морското крајбрежје, нуди прекрасни погледи на Црвеното Море. На 15 минути од Меѓународниот аеродром Хургада, Sea Star Beau Rivage Hotel е 5* ресорт кој нуди соби и апартмани со тераси кои имаат прекрасен поглед на морето, како и погодности кои на гостите им овозможуваат удобност и мир. Со оброци на база шведска маса, како и опција за a’la carte , рестораните на хотелот нудат кунинарско искуство што ќе го задоволи сечиј вкус. Sea Star Beau Rivage Hotel е оаза на забавата и релаксацијата во срцето на Хургада.       
Плажа

Плажа и базени:

- хотелска приватана плажа 

- 2 надворешни базени 

- лежалки, чадори и крпи се достапни на плажата и покрај базените - бесплатно

Во цената не е вклучено:
Услуги:
- Чистење на собите секој ден
- Room service (од 12:00 до 00:00, со доплата).
- Перална (на барање со доплата).
- Здравствена клиника (отворена секој ден 10:00-12:00 / 19:00 – 21:00, Дежурен доктор е достапен 24 часа).
- Сеф достапен на рецепција (бесплатно, достапно 24 часа)
- Aqua Центар “Fun Aqua” (отворен секој ден од 10:00 до17:00, со доплата).
- Јавање на камила (со доплата).
- Козметички салон (отворен секој ден од 10:00 до 21:00, со доплата).
- Центар за нуркање “Twin Dolphins” (отворен секој ден 10:00 до 17:00, со доплата).
- Менувачница.
- Банкомат.
- Такси услуги (со доплата)
- Health Club (Масажи, Турска бања, Сауна, Теретана отворени од 09:00 до 21:00, со доплата).
- Повеќенаменска Соба (максимум 50 лица, резервација и опрема на барање, со доплата).
Услови за деца

Услуги за деца:

- Детски базен во склоп на големиот надворешен базен.
- Игралиште за деца
- Mini Club (за возраст од 4 -14 години, отворен секој ден од 10:00 до 12:00 и од 15:00 до 17:00).
- Mini-Disco (од  20:30 часот.)
- Baby Cot (на барање, бесплатно).
- Детски дел во Главниот ресторан
- Детски столчиња (во рестораните на барање, бесплатно)
- Сладолед во Италијанскиот ресторан бар од 12:00 – 17:00 ( бесплатно за деца помали од 14 години )

Локација

Al Hilal- Military Hospital Street, 84511 Hurghada, Egypt  

Меѓународниот аеродром Хургада е на 10 км од хотелот Sea Star Beau Rivage. Сакала, модерен центар на Хургада, е оддалечен 2 км.

Концепт за исхрана

ALL inclusive концепт:

" El Khayam " - главен ресторан

Појадок (Open buffet):              07:00 - 10:00 ч.
Доцен појадок (Continental):    10:00 - 11:00 ч.
Ручек (Open buffet):                 13:00 - 15:00 ч.
Вечера (Open buffet):               19:00 - 22:00 ч. 
Доцна вечера (Light buffet):    23:00 - 01:00 ч.

Пијалоци:

Бесплатни: Коктели (приготвени со локални пијалоци), локални алкохолни пијалоци, безалкохолни пијалоци, кафе, чај - сите пијалоци служат во чаши. (Напомена: за Ваша безбедност сите пијалоци во барот кај базенот се служат во пластични чаши) Сите all inclusive пијалоци и храна се служат во рестораните и баровите.

Со доплата: Сите увозни алкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, свежи сокови, еспресо/ капучино / турско кафе.

" Grill Corner " 

Ручек (Ala carte, со доплата)  13:00 - 15:00
Ужина (бесплатно за ALL )  12:00 - 14:00

A la carte ресторани (со доплата): "La Nonna " – Италијански ресторан, " Samakmak " - Рибен ресторан, " Pizza Corner ". 

* Можност за 1 бесплатна вечера во  "La Nonna "  италијанскиот ресторан за сите ALL inclusive гости со предходна резервација. 

Барови:

- " Star " - Coffee Shop (отворен 24 часа, AI service 10:00 – 00:00)
- " Subway " - Disco Bar (отворен од 23:00 – 02:00 ч.). За All Inclusive гостите, од 23:00 – 00:00 ч.
- " Pool Bar " - (отворен од 10:00 – зајдисонце вклучувајќи ги All Inclusive услугите).
- " Italian Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 00:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " Ice Cream Corner "  бесплатно за деца од 1 - 14 год (отворен од 12:00 – 17:00 ч.– 1 порција на ден).
- " Tea Time Corner " - (отворен од 16:00 – 17:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " On the Rocks Pub " - (отворен од 20:30 – 01:30 ч., со доплата).
- " Fish Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 01:00 ч., со доплата).
- “Shisha Corner" или "Outside Coffee Shop” – ( отворен од 16:00 - 01:00 ч., со доплата)

Спорт и рекреација

Рекреација и спорт:

- Пинг понг, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- фудбалче Baby Foot, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Билјард, лоциран во " Star " Coffee Shop – со доплата
- TV со голем екран, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Сквош, затворен терен , лоциран во близина на Pizza Corner – бесплатен за All Inclusive гости  
- Терен за фудбал (песок) - бесплатно.
- Терен за одбојка (песок) - бесплатно.
- Subway Disco (отворен од 23:00 до 02:00, бесплатен влез, All Inclusive пијалоци вклучени до 00:00).
- Дневни анимациски активности  (bocce, аеробик, aqua аеробик, часови по танцување, натпревари, water polo).
- Вчерни забави (разни видови на шоу).
- Мини - голф  (со доплата).

Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Дополнителни информации

Сместување
Сите соби имаат централна клима, сателитска телевизија, телефон, фен, мини бар (се менува дневно - со доплата), сеф (бесплатно), baby cot (на барање - бесплатно).
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пансион

ALL inclusive концепт

За хотелот:

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.