Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Sea Gull Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Sea Gull Слики и Видеа

Краток опис

Seagull Beach Resort е 4 * ресорт кој има одлична локација за прекрасен одмор под топлото египетско сонце. На само неколку минути од Меѓународниот аеродром во Хургада и на неколку минути пеш до центарот на градот, на улицата Шератон, во близина на марината каде се наоѓаат познати ресторани, трговски центри, чаршии и дискотеки, овој хотел е место што можете одлично да се забавувате, но и да се релаксирате и да уживате во сонцето. Хотелот има 8 надворешни базени, два a' la carte ресторани, осум барови, аква парк со тобогани за деца и возрасни.

За деца има мини клуб (4-11 години), два базени, две игралишта, мини зоолошка градина.

Гостите можат да уживаат во бесплатна Wi-Fi конекција во областа каде што се служи храна, помеѓу 08:00 - 18:00 часот.

Плажа

Хотелот има две приватни песочни плажи. Крпи, лежалки и чадори за сонце се достапни на доплата. Хотелот има своја приватна марина. Крпи се добиваат со картичка (хотелот ќе наплати загуба на картичката).

Facilities

Seagull Beach Resort ви нуди: приватни песочни плажи, интернационален тим за анимација со различна програма секој ден, спа, аеробик, осветлен тениски терен, билијард, пинг понг, сквош терен, ватерполо, терен за одбојка на плажа, фитнес центар, фитнес во вода, центар за нуркање, центар за едрење, аква центар, мини зоолошка градина, детски клуб, клиника 24 часа, аптека, трговски центар, фризер, дискотека, 2 кина, театар, конференциски сали и многу повеќе.

Локација
Сместено е на плажата во Сакала, оддалечено околу 10 км од аеродромот.
Карактеристики за соба

Сите соби имаат балкон или прозорец со поглед на базен, море или градина, сателитска ТВ, клима уред, мини бар (вода), сеф, фен за коса.

Сите соби располагаат со сателитска ТВ, клима уред, мини фрижидер, бесплатен депозит, телефон и фен за коса.

Концепт за исхрана
Услугата е All Inclusive - појадок, ручек и вечера (самопослужување - избор на неколку јадења, според правилата на хотелот). Хотелот располага со главен ресторан Клеопатра, ресторан Нефертити, Food court, Captain Nemo’s Pub.
 Гостите имаат на располагање и неколку барови - Oasis Beach Bar, Marc Anthony Pool Bar, Ramsis Bar, Buddha Bar, Scooby Doo Pool Bar, Relax Pool Bar, Delphin Beach Bar. Концептот вклучува закуски, сладолед, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Се плаќа: a la carte ресторани, цедени сокови, турско кафе, капучино, еспресо, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина).
Спорт и рекреација
Хотелот има во понуда пет базени и аква парк со 3 тобогани за возрасни и 8 тобогани за деца, билијард 2 часа за време на престојот бесплатно, пинг-понг, тенис и сквош два часа за време на престојот, фудбалско игралиште, одбојка на песок, аеробик, гимнастика во вода, дневни и вечерни анимации.

Се плаќа: Интернет во холот на хотелот, нуркање, спортови на вода, осветлување тениски терени, египетски ориентален шатор, наргиле и друго вон концептот.
Виза

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 1.450 мкд и истата се плаќа при резервација.

For Web
Хургада Чартер Програма 
Сместување

Хотелот има вкупно 731 соби : 7 апартмани, 8 фамилијарни делукс апартмани, 84 фамилијарни соби, 51 супериор соби, 18 супериор соби со директен поглед на море и 540 стандардни соби, и сите имаат едно нешто заедничко - сите тие се вешто украсени во раскошен ориентален стил и модерен ентериер.

General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Во рамките на Health Club-от, гостите можат да ја користат теретаната 30 минути на ден без доплата.

Се плаќа: Турска бања, џакузи, парна бања, сауна, масажи и други третмани.
Пансион
Хотелот работи на All inclusive услуга.
За хотелот:

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.