Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Long Beach Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Long Beach Resort Слики и Видеа

Краток опис
Long Beach Resort е удобен луксузен хотел, лоциран покрај прекрасното Црвено Море, кое се смета за едно од најатрактивните места за нуркање во светот. Овoј ресорт е идеален за релаксирачки семеен одмор.
Facilities
Објектите достапни за гостите во хотелот вклучуваат 7 базени, два детски базени, здравствен клуб, детски клуб, детско игралиште, тениски терени, два терени за сквош, одбојка и билјард. Хотелот исто така располага со комплетно опремен деловен центар, 24-часовна рецепција, менувачница, сеф, рум сервис и сервис за перење. Вработените во ресортот Лонг Бич можат да помогнат во организирање на разни спортови на вода или пустинско сафари со џип.
Локација
Ресортот се наоѓа веднаш на плажа и е на приближно 21км од центарот на Хургада. Аеродромот во Хургада е на околу 8 км од ресортот.
Концепт за исхрана
Гостите имаат на располагање 4 врвни ресторани и 6 елегантни барови. Меѓународна кујна се служи во ресторанот Al Dente (наменет само за возрасни), во главниот ресторан Лотус - веднаш до фоајето со поглед кон базенот, каде што гостите можат да уживаат во интернационална кујна, служена на шведска маса и ресторан на плажа, кој служи свежа морска храна. Италијанска кујна се подготвува во ресторанот La Casine, а меѓународна кујна е достапна à la carte во ресторанот Подиум. За двата ресторани потребно е однапред да направите резервација. Гостите можат да уживаат во прекрасен поглед на море.Новиот египетски ресторан Мархаба отвора во 19:00 часот секој ден и потребна е претходна резервација.


Спорт и рекреација
Long Beach Resort има приватна плажа со поглед кон прекрасното Црвено Море, како и базен во стилот на лагуна, аква парк со водени тобогани (за возрасни високи најмалку 130 см) и фитнес центар. Децата  уживаат во детскиот клуб, забавниот центар и игралиштето. 
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Сместување
Хотелот нуди стандардни и луксузни соби, како и апартмани, исто така достапни се и конектирачки простории.
 Сите соби се елегантно уредени, а повеќето имаат и простор за седење со софа. располагаат со бања со када или туш, клима уред, телефон, фен за коса и сеф. Секоја соба располага со 40-инчен телевизор и минибар. Светлите и пространи простории имаат сопствен балкон. Од балконот можете да уживате во погледот на базенот или градината. 
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.