Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Hilton Plaza Hurghada Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Hilton Plaza Hurghada Слики и Видеа

Краток опис
Хотелот беше целосно реновиран и отворен во 2019 година, и се состои од главна зграда со 6 ката и анекс зграда во која се наоѓаат премиум соби. Нуди 495 модерни сместувачки единици. Тој е еден од првите и најпознати хотели во Хургада. Поради својата квалитетна услуга, разновидна содржина и добра локација, се препорачува на гости од сите возрасти.
За децата има игралиште, анимации, детски клуб, базен со мал аква парк и детско мени.
Хилтон Хургада нуди непречен поглед на Црвеното Море од секоја соба, и располага со песочна плажа и спортови на вода. Тој нуди 9 ресторани и барови, вклучително и ресторан со морска храна со поглед на марината.
Плажа
Хотелот има своја песочна плажа, еден помал дел е со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а другиот дел е прекрасна област за капење. Пешкири, лежалки и чадори за сонце се достапни за гостите на хотелот.
Facilities
Во склоп на хотелот има дискотека, песочна плажа, марина, базен со детска секција, затворен базен загреан во зима, healthy centar со сауни и фитнес клуб. Доктор, шатл-служба до центарот на градот, продавници, интернет кафе, услуги за перење и пеглање и многу друго вон концептот.
Забелешки

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Локација
Hilton Hurghada Plaza се наоѓа на 2 км од центарот на Хургада, 8км од стариот центар на градот, Сакала, на 12 км од меѓународниот аеродром Хургада, на приватна плажа.
Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All inclusive - појадок, ручек и вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења според правилата на хотелот). Концептот исто така вклучува чај, кафе, колачи, закуски, сладолед, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Хотелот има главен ресторан - Rostrata, 2 à la carte ресторани - Lophelia Seafood и Asian restoran  (бесплатно еднаш во период од  7 дена). Гостите имаат на понуда и неколку барови - Lobby Bar Coquina, Bluefin Pool Bar, Delphine Pool Bar, Poseidon Cafe и Sands Beach Bar. Во барот на плажа се служат домашни пива и вина, а ресторанот покрај базен служи à la carte јадења. Свежо печен леб и колачи може да се најдат во пекарницата La Baguette.
Се плаќа: наргиле, à la carte ресторани, Poseidon Cafe, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци и сè друго надвор од концептот.

Хотелот го задржува правото да ги менува деталите за услугата (време, содржина).
Спорт и рекреација
Хотелот располага со 2 отворени базени за возрасни и еден базен за деца (со неколку тобогани прилагодени за помали деца). За време на зимската сезона, сите три базени се загреваат (во зависност од временските услови и другите услови, хотелиерите го задржуваат правото на промена). Гостите имаат на располагање тениски терени, одбојка, сквош, пинг-понг, фитнес центар, билјард, центар за нуркање и спортови на вода и разни видови анимација.
Се плаќа: спортови на вода, осветлување на тениски терени навечер и други активности надвор од концептот.
Сместување
Хотелот има 495 сместувачки единици. Елегантно уредените соби имаат балкони со поглед на море, се модерно уредени и опремени, секоја соба има клима уред, SAT LCD TV, сеф, мини бар, кетлер и сет за кафе, бања опремена со када и туш, фен, Wi-Fi интернет.

Се плаќа: телефон, мини бар, појадок во собата.

Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Во рамките на хотелот има голем СПА центар. Гостите можат да ја користат теретаната бесплатно.

Се плаќа: сауна, парна бања, масажи и сите други третмани.
Пансион
All Inclusive според правилата на хотелот, на база шведска маса.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.