Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Caves Beach Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Caves Beach Resort Слики и Видеа

Краток опис
Ресортот е дизајниран во уникатен и убав пештерски стил, според моделот на познатите Flinstones. Надворешноста на хотелот е во карпесто-планински стил, како и просторот околу базенот, со вградени светла околу базенот и на сите јавни места на површина од 40.000 м2. Сите сместувачки единици се во пештерски стил, направени од дрво и карпа.. Отворен е во 2015 година и во понудата има 385 сместувачки единици распоредени во четирикатна зграда, од кои 250 се стандардни соби (пештери) со поглед на градината, базенот или море.

Хотелот е наменет само за возрасни (16+).
Во цената е вклучено:

Facilities

Од своите содржини нуди 2 ресторана, 6 бара, дискотека, продавници, фитнес центар, конференциска сала, спа центар ... 

Содржини со доплата : брз интернет, наргиле,лекарски услуги , перење и пеглање

Бесплатно: интернет во лобито

Карактеристики за соба

Сите соби се уникатно дизајнирани, пространи, модерни пештери и имаат клима уред, балкон или тераса, сеф, кетлер, сателитска ТВ, фен за коса., мини бар (само водата е бесплатна).

Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All Inclusive - појадок, бранч, ручек, вечера, доцна вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења според правилата на хотелот). Хотелот во понуда има неколку ресторани и барови. Концептот вклучува закуски, сладолед и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Хотелот располага со два a’ la carte ресторани: Bam Bam Grill House и Pebble Tepenyaki restoran(бесплатно еднаш за време на минимален престој од 7 ноќи), а во подготовка е и ресторанот Вилма- далекоисточна кујна. На влезот во хотелот има и дискотека.

Се плаќа: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо исцедени сокови, турско кафе, кафе со сладолед, наргиле, пијалоци во дискотеката и сè друго што не е во концептот.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).
Сместување
Сите соби имаат уникатен дизајн на пространа, модерна пештера. Двокреветните се (два кревети или брачен кревет) или двокреветни со дополнително легло (два единечни кревети или брачен кревет и дополнително легло). Делукс собите се со поглед на море и Royal Cave swim up соби, кои излегуваат на базен.

Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
Пансион

Услугата во хотелот е all inclusive.

Локација
Caves Beach Resort (само за возрасни), сместен е во округот Al Ahyaa во Хургада, 17 км од New Marina.На 23 км се наоѓа големиот аквариум на Хургада а на 27 км од ресортот е трговскиот центар Senzo. Меѓународниот аеродром Хургада е 18 километри од Caves Beach Resort.
За хотелот:


Плажа

Песочната плажа е убаво уредена и гостите на хотелот можат да користат крпи, лежалки и чадори без доплата. Еден помал дел е со корален гребен, а поголемиот дел од зоната за капење е плитка вода и задолжителна е употребата на обувки за пливање. Крпите се добиваат со картичка (загубата на картичката ќе ја наплати хотелот).

Дополнителни информации

General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Спорт и рекреација

Хотелот нуди 3 отворени базени, од кои еден е загреан, одбојка на плажа, аеробик, пинг-понг, билијард, анимациони програми, тенис, сквош, водени спортови на плажа.

Се доплаќа: Спа центар, тениски игралишта, спортови на вода, нуркачки центар, аква центар, сквош игралишта.

Бесплатни содржини во ресортот : одбојка на песок, аеробик, фитнес сала, маса за пинг - понг, билјард, игралиште за фудбал.ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.