Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

BEACH ALBATROS RESORT Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

BEACH ALBATROS RESORT Слики и Видеа

Краток опис
Хотелот припаѓа на познатиот ланец хотели „Pickalbatros“. Сместен директно на плажа, овoj 4-ѕвезден ресорт располага со Аква парк со 3 отворени базени и пространи соби со балкон. Вклучува спа центар и центар за нуркање.
Плажа
Хотелот има своја песочна плажа. На плажата има мал дел со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а најголемиот дел е прекрасна област за капење. Чадорите и лежалките на плажа се бесплатни за гостите во хотелот.
Facilities
Хотелот зафаќа површина од 123.000 м2 и комплексот се состои од главна и анексна зграда и бунгалови. Гостите имаат на располагање девет базени за деца и возрасни, аква парк, неколку a la carte ресторани и барови, детски клуб, игралиште, 2 тениски терени, терен за кошарка, теретана, центар за нуркање, пинг-понг, одбојка на плажа, мини фудбал, мини голф, ватерполо, аеробик, бочање, пикадо, анимации, Wi-Fi интернет на јавни места (со ограничена брзина и број на корисници), а со доплата и осветлување на тениско игралиште и опрема за тенис, билијард, видео игри, спортови на вода, јавање коњи и камили, Спа центар (сауна, парна бања, турска бања, хидромасажна када, масажи), салон за убавина, фризер, сервис за перење и сушење, продавници, менувачница, лекар.
Услови за деца
Деца од 12 години се сметаат за возрасни во хотелот.
Детски клуб на располагање.
Забелешки
Куќни миленици не се дозволени.
Локација
Safaga Road, P.O. Box 110, Hurghada, Egypt
Концепт за исхрана
Главниот ресторан на Beach Resort нуди египетскa и меѓународнa кујна. 
Во хотелите кои обезбедуваат услуга за исхрана по принцип на шведска маса - самопослужување, избор на повеќе јадења, правилото на хотелот е да поради недоволен број на гости или други фактори, во некои периоди, било во или вон сезона, се служи мени наместо шведска маса, што не влијае за квалитетот на дадената услуга.
All Inclusive во главниот ресторан на база на отворено бифе - самопослужување, избор на повеќе јадења (шведска маса): појадок од 07:00 до 10:00 часот / ручек од 12:30 до 14:30 часот / вечера од 18:30 до 21 часот : 00 / закуска од 12:30 до 17:00 часот / сладолед од 11: 00-17: 00 часот / палачинки од 13: 00-17: 00 часот / локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 10:00 до 00:00 часот во бар на плажа и базенот, како и во лоби барот од 10:00 до 00:00 часот. Концептот за All incl. не вклучува: увoзни пијалоци, специјални вина, пијалаци во шишиња или конзерви, свежи овошни сокови, собна услуга и се горе ненаведено. Сите пијалоци по полноќ се наплатуваат дополнително.
Спорт и рекреација

Забава и спорт 

 Нуркање  и кајакарење се достапни на плажа. Има и игралиште за одбојка. Beach Albatros нуди тениско игралиште и терен за мини-голф. Гостите можат да играат билијард или пикадо во просторијата за игри. Вечерта, гостите можат да уживаат во караоке или да танцуваат во ноќниот клуб.

Плажа: Детски клуб, спортски објекти за вода, персонал за забава, мини голф, нуркање - со доплата, пикадо, ватерполо,гимнастика во вода,  сурфање - со доплата,пинг-понг на базен - со доплата, игралиште, тениско игралиште,

Достапни се и: јавање на коњ, јавање камила, мини голф, аеробик

Базен: детски базен, чадори за плажа, столици / лежалки за плажа,пешкири за базен / плажа, загреан базен, тобогани, надворешен базен (во текот на целата година), турска / парна бања - со доплата, топла када / џакузи -со доплата, Масажа -со доплата, Спа -со доплата, Фитнес центар, Сауна -со доплата.

Поради коронавирусот (COVID-19), хотелот презема чекори за заштита на безбедноста на гостите и персоналот. Одредени услуги и удобности може да бидат намалени или недостапни како резултат на тоа.

Спа и спортски сали во хотелот не се достапни поради коронавирусот (COVID-19).


Дополнителни информации


Сместување

Хотелот има 674 соби од различни категории, почнувајќи од стандардни соби и бунгалови до апартмани. Стандардната соба е двокреветна (два единечни кревети или брачен кревет) или двокреветна со дополнителен кревет (два единечни кревети или брачен кревет и дополнително легло) и има балкон / тераса, простор за седење, бања (туш / када) со асесоари и фен, сателитска ТВ, клима уред, мини бар, телефон, сеф, фен за коса. Семејните соби се две стандардни соби поврзани со врата. Едната соба има брачен кревет, а другата со два единечни кревети. Собите се со поглед на Црвеното Море или уредените градини.

Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пансион
All inclusive - се вклучено според хотелските правила.
Home Location
Оддалечен е 15км од аеродромот и околу 20км од центарот на Хургада, Сакала. 
За хотелот:

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.